PRETVĒJA izolācijas kokškiedru plāksnes

Produkta apraksts Kokšķiedras bāzes pretvēja izolācijas plāksnes ir dabīgs materiāls ar plašām pielietošanas iespējām. Plāksnes izgatavotas no koksnes šķiedras ar gatavas plāksnes blīvumu +/- 250 kg/m3. Plāksnes ārējā puse 0.5...1mm biezumā iekrāsota ar krāsu aizsardzībai no mitruma. Materiāls tiek plaši pielietots ārsienu un jumtu konstrukcijās koka karkasa ēku būvniecībā.

Pretvēja izolācijas plāksne piešķir konstrukcijām siltumizturību, aiztur vēju, samazina temperatūras svārstības iekštelpās kā arī nodrošina skaņas izolāciju.

Pielietojums

  • pretvēja izolācijas materiāls fasādēm

Noliktavas sortiments

izmērs biezums loksnes pakā aptuvenais loksnes svars
        2700 x 1200 mm         12 mm 100 gab 10 kg
25 mm 45 gab 22 kg

Montāža

Pretvēja izolācijas plātnes tiek uzstādītas tieši virs siltumizolācijas ārējā slāņa, kas nodrošina mitruma apmaiņu un novērš siltinājuma slāņa piesūkšanos ar mitrumu. Plātnes tiek stiprinātas pie būvkonstrukcijas karkasa ar 2-3 mm lielām atstarpēm starp plātnēm. Virs tām - 600mm attālumā, paralēli vienu no otra, stiprina statņus. Lai materiālu pasargātu no laika apstākļu ietekmes, savienojumu vietas blīvē ar blīvēšanas masu. 12mm biezu plātņu stiprināšanai izmanto karsti cinkotas platgalvu naglas, stiprinot tās ar 100 – 150 mm lielām atstarpēm, ne tuvāk kā 10 – 20mm no plātnes malas, bet plātnes vidū – ar 200 mm lielām atstarpēm. Plātņu stiprināšanai izmanto 40 x 3,7 mm izmēra naglas vai 1,7 mm biezas, 25 mm platas un 32mm garas skavas. Plātņu stiprināšana analoģiska gan 25 mm, gan 12 mm biezām plātnēm. Biezāko plātņu stiprināšanai ieteicams izmantot 70 x 3,7 mm izmēra naglas vai 1,7 mm biezas, 25 mm platas un 58 mm garas skavas. Plātnes vidū intervāls starp stiprinājuma vietām sastāda 300 mm.

Apdare

Lai nodrošinātu mitruma apmaiņu, starp plāksni un fasādes apdares materiālu jāatstāj 20 – 50 mm lielu gaisa spraugu. Fasādes apdares pamatnes latojums ir jāuzstāda vertikāli, lai tā nodrošinātu vertikālu gaisa kustību starp fasādes apdares materiālu un ārējo pretvēja aizsardzības plātni. Jābūt nodrošinātai brīvai gaisa ieplūdei un izplūdei.

Ārējais ēkas apšuvums attiecīgi var tikt veidots no dekoratīvajiem ķieģeļiem, apdares dēļiem, šķiedru cementa plāksnēm u.tml.

Fasādes apdare veicama nekavējoties pēc pretvēja izolācijas plākšņu montāžas - plāksnes nedrīkst būt pakļautas ilgstošai atmosfēras ietekmei.